19 Haziran 2024, Çarşamba

Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali Omnivore Food Festival, 4 yıl aradan sonra sahnesinde yıldızları ağırladı

Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali Omnivore Food Festival, 4 yıl aradan sonra sahnesinde yıldızları ağırladı
Yeme içme sektörünün önde gelen metropollerinde, ilham verici birçok etkinliği kapsayan, ‘Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali’ Omnivore Food Festival’in bu yılki son durağı yine İstanbul oldu. Omnivore İstanbul ayağı, 4 yıl aradan sonra 15-16 Ekim’de The Seed İstanbul sahnesinde mutfağın yıldızlarını ağırladı. Türkiye'de ilk kez duyurulan Michelin Guide İstanbul'un 2023 restoranları ödül töreninde 1 Michelin Yıldızı’na layık görülen Şef Maksut Aşkar ve Michelin Rehberi’nde yerini alan Şef Murat Deniz Temel de festivalde eşsiz lezzetlerinden sunumlar gerçekleştirdi.

Paris, New York, Montreal, Şangay, Moskova, Londra, Rio de Janeiro gibi dünyanın 3 kıtası ve farklı şehirlerini gezen Omnivore Food Festival, mutfağı hiç olmadığı kadar eğlenceli kılan formatı ile yeme-içme ile ilgilenen herkesi tek bir projede, alanında çok başarılı olan Türk şeflerle buluşturdu. Sirha Omnivore İstanbul, 4 yıl aradan sonraMichelin yıldızlı şefleriyle 15-16 Ekim’de, Hybrid Community iş birliği ile The Seed’de gerçekleşti.

Türk şefler fikirlerini, tekniklerini, deneyimlerini paylaştı

İki farklı bölümden oluşan Omnivore, mutfak profesyonelleri ve genç yetenekleri, ünlü şeflerle buluşturan Masterclass, eşsiz lezzetleri tadarak, ünlü şefler ile birlikte eğlenilen The Omnivorious Party ile İstanbullu yemek severleri buluşturdu. Ayrıca bu seneye özel ilk kez gerçekleşen ‘Liquid Stage’de de farklı kokteyller deneyimlendi.

Festivalde, 11 Ekim’de gerçekleşen Michelin Guide İstanbul'un 2023 restoranları ödül töreninde 1 Michelin Yıldızı’na layık görülen Neolokal Restoran’ın Şefi Maksut Aşkar ve Michelin Rehberi’nde yerini alan Alaf Restoran’ın Şefi Murat Deniz Temel de yer aldı.

Omnivore Food Festival’e katılan diğer şeflerden bazıları ise; Mustafa Otar, Yaren Çarpar, Cihan Kıpçak, Sinan Budeyri, Bora Bozankaya, Murat İlke Özipek, Pınar İshakoğlu ve Can Aras oldu.

GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, “Uzun bir aradan sonra gerçekleşen Sirha Omnivore Istanbul’da, mutfaklarında yaratıcılıklarını, heyecanlarını, tutkularını özgürce hayata geçiren şeflerimiz, Omnivore aracılığıyla bu becerilerini, deneyimlerini, duygularını, teknik ve malzemeleriyle harmanlayarak katılımcılarımıza sundu. Etkinliğimizde birbirinden kıymetli şeflerimiz arasında, Michelin yıldızlı ve Michelin listesinde yer alan şeflerin olması bizim için çok kıymetliydi. Bu vesileyle Michelin yıldızına hak kazanan tüm şeflerimizi içtenlikle kutlarken, gelecek dönemlerdeki Omnivore etkinliklerimizde hem daha fazla Michelin yıldızlı şeflerimizin yer almasını diliyor, hem de yeni nesil şeflerimize de ilham kaynağı olmaya devam etmeyi hedefliyoruz. Sirha Omnivore İstanbul ile kaldığımız yerden devam edeceğiz.” derken; proje ortaklarından Hybrid Community Kurucusu Kreatif Direktörü Gözde Yolaç Savaş ise; “Omnivore İstanbul, geleceğin trendlerinin ve lezzetlerinin belirlenmesinde büyük bir rol oynarken, ziyaretçilerine de yeni konseptler keşfetme ve yeni ürün veya ekipman inovasyonları deneyimleme şansı sundu. Festival, son birkaç yıldır Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz, lokal ve global yeteneklerin harmanlandığı, yeni kesişmeler yaratan çok önemli bir buluşma oldu. Hybrid Community olarak projenin ilk yıllarından beri partneri olmak ve bu yıl pek çok yenilikle bir kez daha dünya gastronomi sahnesiyle buluştuk, heyecan verici. Michelin yıldızlı şeflerimiz de festivalimize ayrı bir değer kattı. Bütün değerli şeflerimize etkinliğimize kattıkları lezzet, başarı, tecrübe ve şovlar için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Omnivore Food Festival, Metro Türkiye Ana partnerliğinde; Electrolux Professional Co partnerliğinde, Bobaco&Teaco, Buffa, California Walnuts, Harem Chocolate, Havel Dizayn ve Unilever Food Solutions destekleriyle gerçekleşti.

Yorum Yaz

 
 
  captcha