Bahçeden ile Avokadolu Hurmalı Puding

Bahçeden ile Avokadolu Hurmalı Puding
Sağlıklı beslenme trendinin tüm dünyada günden güne artmasıyla, daha önce benzeri görülmemiş sağlıklı tarifler ile sık sık karşılaşıyoruz. Hazırlanması kolay olduğu kadar lezzeti ile adından söz ettiren puding de artık bu trendin bir parçası. Peyman, Bahçeden serisi ile evlerimizin sevilen tadı pudingi, şekersiz ve sağlıklı içeriği ile tatlı severlerle buluşturuyor. Bahçeden ile Avokadolu Hurmalı Puding, tatlı krizine çare bulmak isteyen herkes için pratik ve besleyici bir çözüm sunuyor.

Tatlı denildiği zaman birçoğumuzun yüzünde kocaman bir tebessüm oluşuyor. Damağımızdaki lezzet şöleni bizleri çok mutlu etse de söz konusu rafine şeker ve un olduğunda aynı mutluluğu paylaşamıyoruz. Ancak evlerimizde, tamamıyla doğal malzemelerden oluşan pratik olduğu kadar sağlıklı bir tatlı hazırlamak hiç de zor değil!

Peyman’ın www.peyman.com.tr’de paylaştığı ve Diyetisyen Prof. Dr. Murat Baş tarafından Bahçeden ürünleriyle hazırlanan Avokadolu Hurmalı Puding, pudingin en sağlıklı halini tatlı severlerle buluşturuyor.

Unsuz, şekersiz; üstelik tam kıvamında…

Avokadolu Hurmalı Puding, geleneksel puding tarifinden farklı olarak; avokado, muz, Bahçeden Hurma, Bahçeden Çiğ Karışık Ara Öğün, kakao, şekersiz vanilya ve tarçın kullanılarak yapılıyor.

Tadını beyaz şeker yerine muz ve Bahçeden Hurma’danalan Avokadolu Hurmalı Puding, sağlıklı beslenmek isteyen ancak tatlıdan vazgeçemeyenler için pratik ve besleyici bir seçenek sunuyor. Bahçeden Hurma’nın yanı sıra Bahçeden Çiğ Karışık Ara Öğün ile lezzetine lezzet katan Avokadolu Hurmalı Puding; Ara Öğün’ün içeriğindeki; ceviz, badem, kaju, kuru kayısı ve dut kurusunda bulunan lif, vitamin, mineral ve sağlıklı yağlar ile beden sağlığına destek oluyor.

Avokadolu Hurmalı Puding

·1 adet çok olgun avokado

·1 adet çok olgun muz

·8 adet akşamdan suda bekletilmiş Bahçeden Hurma

·2 yemek kaşığı kakao

·Yarım su bardağı Bahçeden Çiğ Karışık Ara Öğün

·Şekersiz vanilya

·Tarçın

Yapılışı:

Robota avokadonun içini, dilimlenmiş muzu ve akşamdan suda bekletilmiş 8 adet Bahçeden Hurmayı ekleyerek kıvam alıncaya kadar çırpın. Ardından kakaoyu, şekersiz vanilyayı ve tarçını ilave edin ve 2-3 dakika daha robottan geçirin. Kâseye aldığınız pudingin üzerine Bahçeden Çiğ Karışık Ara Öğün serperek servis edin.

Afiyet olsun.

Yorum Yaz

 
 
  captcha