5 adımda mutfağınızın havasını değiştirin

5 adımda mutfağınızın havasını değiştirin
Mutfaklar günümüzde yemek yenen alanların çok ötesine geçerek, sosyalleşmenin hatta iş hayatının merkezine dönüştü. Uygulayacağınız birkaç dekorasyon önerisi ile günün büyük kısmını geçirdiğiniz mutfaklarınızı daha enerjik ve kullanışlı hale getirmek mümkün. İşte Cosentino’dan mutfakları değişime sokacak 5 öneri.

Değişen günlük hayatımızla birlikte mutfaklarda her zaman olduğundan daha fazla vakit geçiriyoruz. Yemeklerimizi yemekle kalmıyor, kitap ve gazetelerimizi okuyor, işlerimizi yine mutfaklarımızdan takip ediyoruz. Mutfaklarımızın da günün tüm enerjisini karşılaması için bazı dekorasyon önerilerine ihtiyacı oluyor.

Her zaman olduğundan daha fazla aydınlatın

Mutfakların kullanım sıklığı ve çeşitliliği arttıkça ışığa olan gereksinim de fazlalaşıyor. Yemek yaptığınız ya da yediğiniz aynı ışıkla diğer aktiviteleri gerçekleştirmeniz mümkün olamayabilir. Bunun önüne geçmek için abajur ve tepe lambalarıyla ışığınızı artırabilir, enerjinizi yükseltebilirsiniz.

Biraz yeşillik fena olmaz

Salonlarınızı süsleyen ev bitkilerinin bazılarını mutfağa taşıyarak, mutfağınızı renklendirebilirsiniz. Bu yeni değişim mutfakların havasını değiştirmekle kalmayacak aynı anda doğanın bir parçası olduğunuzu da hatırlatacaktır.

Fazla eşyalardan kurtulun

Mutfakta kullanılmayan fazla eşyaları çıkararak kendinize daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca eşya detoksu size minimalist bir dünyanın kapılarını da aralatabilir.

Tablo ve resimlerle dekorasyonu destekleyin

Dekorasyon anlamında mutfaklar ne yazık ki en çok unutulan alanlar arasında yer alıyor. Kişisel zevklerinizi yansıtan birkaç tablo ve güzel resim ile bu alanların dekorasyonunu destekleyebilirsiniz. Ayrıca bunu yaparak mutfağınızın sizi daha fazla yansıtmasına da yardımcı olabilir, kendinizi oraya daha fazla ait hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

Mutfaklarınızı modernleştirin

Zamanla birlikte mutfaklar da modanın gerisinde kalabiliyor. Eski ve yıpranmış ürünlerin hakim olduğu mutfaklar enerjinizi de düşürebiliyor. Mutfak dolaplarından zemin kaplamalarına hatta duvarların rengine kadar yapacağınız birkaç değişimle mutfağınızın enerjinizi yakalamasını sağlayabilirsiniz. Hem de bunu küçük bir hobiye dönüştürerek kendiniz bile yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

 
 
  captcha