09 Temmuz 2020, Perşembe

RATIONAL, ‘Artizan Ekmek’ konseptiyle Sirha İstanbul’da olacak

RATIONAL, ‘Artizan Ekmek’ konseptiyle Sirha İstanbul’da olacak
14-16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan gastronomi sektörünün en büyük buluşması Sirha İstanbul’da, son yılların yükselen trendi artizan ekmek için özel alan oluşturuluyor. 7’ncisi gerçekleşecek olan Sirha İstanbul'da RATIONAL, usta şeflerin ve konuşmacıların yer aldığı ‘Artizan Ekmek Alanı’na ev sahipliği yapacak.

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektörü profesyonellerine yönelik düzenlenen uluslararası ihtisas fuarı Sirha İstanbul bu yıl 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Yüzde 54 pazar payıyla dünya çapındaki çalışmalarını 40 yılı aşkın süredir sürdüren RATIONAL da Sirha İstanbul’da gerçekleşecek ‘Arzitan Ekmek Alanı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuara gelen ziyaretçiler gün içinde gerçekleşecek panelleri izleyerek konunun uzmanları tarafından 3 gün boyunca gerçekleşecek konuşmaları ve pişirmeleriniz izleyip, bilgi alabilecekler.

RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu, “Bu yıl Sirha ile birlikte Artizan Ekmek alanını güzel bir iş birliği yapmaya karar verdik. Her yıl fuar için kurgulanan konsept bu yıl artizan ekmek konusunda olacak. Bu da bizim ilgimizi çekiyor. Her ne kadar RATIONAL komple pişirme cihazları sunsa da daha çok sıcak mutfak üzerine kullanıldığına dair bir algı var. Biz RATIONAL ürünlerinin unlu mamuller alanında da ne kadar iyi olduğunu anlatmak için Sirha İstanbul Fuarı’nın doğru bir adım olduğunu düşünüyoruz. Orada ev sahibi konumunda olacağız. Üç gün boyunca günde bir bizim de bir panelimiz olacak, diğer zamanlarda ise buğday ve ekmek konuları üzerinde çalışmalar yapmış başarılı isimler, akademisyenler, üç gün boyunca gerçekleşecek panellerimizi dinlemeye gelen ziyaretçilere bilgiler verecekler, kendi hikayelerini paylaşacaklar. Buğday basit bir ürün gibi görünebilir ama çok farklı türevlere sahip. Fuarda hepsini birçok farklı şekilde gösterme fırsatı bulacağız. Özetle ziyaretçiler buğdayın tarihçesinden işlenme şekline, bilimsel detaylarına kadar her şeyi öğrenecek, yıllardır yaşayan ekşi mayalarla ekmek yapımını görebilecekler” diyor.

RATIONAL unlu mamuller alanında da en iyi pişirmeyi sunuyor

Fırınlarında sunduğu ayrıcalıklarıyla mutfakta şeflerin en büyük yardımcısı konumunda olan RATIONAL, yalnızca sıcak mutfak konusunda değil, unlu mamuller alanında da en iyi sonuçlar veriyor. Fuar boyunca unlu mamul pişirmeleri yapıp farklı tatlar deneyerek ziyaretçilere anlatacaklarını belirten Kümbüloğlu, “Ekibimle birlikte RATIONAL cihazlarının Türk Mutfağı’na adaptasyonunu sağlıyoruz. Bunun için sürekli Ar-Ge çalışmaları yapıyor, eğitimler veriyoruz. Fuarda da bu çalışmalarımıza değineceğiz. RATIONAL komple bir pişirme cihazıdır. Bu da mutfaktaki birçok cihazın yerine geçebiliyor anlamına geliyor. Fuarda ürünlerin pastane konusundaki temel fonksiyonları ve patentli teknolojilerinden bahsedeceğiz” diye konuşuyor.

Yüzde 100 performans sunuyor

RATIONAL ürünlerindeki patentli teknolojiler, fırının içindeki ürünün en iyi şekilde ve her defasında standart şekilde pişmesini sağlıyor. Cihazlar kapasitenin yüzde 100’ünü kullanmayı sağlıyor, özetle 10 tepsilik bir fırın aynı anda 10 tepsiyi de aynı şekilde pişirebiliyor. Kümbüloğlu, “Ekmek grubunda çalışan müşterilerimiz genelde kullandıkları fırından en iyi performansı almak için 10 tepsilik bir fırının beş tepsilik alanını kullanırlar, RATIONAL ürünlerinde ise yüzde 100 performansla ürünleri pişirmeleri mümkün. Cihazın içindeki çok güçlü hava akımı ve buhar teknolojisi bunu sağlıyor. Böylece çok daha fazla ürün daha kısa sürede pişiyor” diyor. RATIONAL ürünlerindeki beş duyu özelliği ise en hassas ekmek reçetelerinin dahi en doğru şekilde pişmesi için birçok özellik sunuyor. Ürün kullanıcısının reçetesine adapte edildikten sonra her yeni pişirimde aynı sonuç sunuluyor. Böylece şeflerin fırın içindeki ürünü kontrol etmesi ya da ürüne müdahalede bulunması gerekmiyor. 1200 reçeteyi hafızasında tutabilen RATIONAL ürünleri, böylece her defasında aynı standardizasyonu sağlıyor.

Buhar ve nem konusunda da uzman

RATIONAL ürünleri, özellikle pastane grubunda nem ve buharın önemini biliyor; bu konuda sunduğu çözümlerle pişirme sırasında en iyi performansı sağlıyor. Piyasada yaygın olan buharlı kombi fırınlarının aksine saf ve temiz buharı jeneratörü sayesinde üreten RATIONAL, musluk suyunu alıp filtreden geçiriyor ve buhar kazanında saf buharı oluşturuyor. Kümbüloğlu, “Kullanıcıların 30 ile 130 derece aralığında istenen oranda ve istenen keskinlikte buharı içeri vermeleri mümkün. Bu sayede ürünlerin kabarması hızlanıyor” diyor.

RATIONAL, cihaz içindeki nemi alma konusunda da başarılı bir performans sergiliyor. Yaşayan bir organizma olan ekmek, pişerken içerisinde karbondioksit oluşturuyor ve bunun belli oradan dışarı çıkması gerekiyor. Bu işlem doğru şekilde yapıldığında, en iyi pişme sunuluyor. Kümbüloğlu, “Kruvasan yapan müşteriler bunu çok iyi bilirler, içerideki nemi doğru oranda alıp hamuru rahatlatamazsanız ürünler istenen şekilde kat kat açılmaz. RATIONAL ile yüzde 1 hassasiyetle istenen oranda nemi dışarı atmak mümkün” diyor. Bu ve bunun gibi tüm detaylar şeflerin fırın içindeki ürüne yaptığı müdahaleleri cihazın kendisinin yapmasını sağlıyor. Arka arkaya geliştirilen birbirine bağlı programlarla RATIONAL ürünleri fırın içindeki ürünün yapısını ve miktarını belirliyor ve buna göre pişirme yapıyor. Gerektiği yerde içeri buhar veriyor, nemi çekiyor, sıcaklık azaltıyor ya da arttırıyor böylece şefe büyük kolaylık sunuluyor. Ürün şef için sunduğu avantajların yanında enerji tasarruflarıyla da öne çıkıyor.

İstenen zamanda ücretsiz danışmanlık

RATIONAL ürün satışı gerçekleştikten sonra müşterilerine komple bir hizmet sunuyor. Cihazın kurulumundan, nasıl kullanılacağına dair müşterilerin mutfağında danışmalık hizmeti sağlıyor. Özetle kullanıcı ve cihaz arasında bir köprü oluyor. Kümbüloğlu, “Bizim işimiz ürün satışı gerçekleştikten sonra başlıyor. Her cihaz üzerinde danışman şef numaramız bulunuyor. Kullanıcılar 7/24 ekibimizden biriyle iletişime geçebiliyor ve danışmanlık hizmeti alabiliyor. Aynı zamanda ileri düzey Academy RATIONAL adını verdiğimiz sertifikalı programlarımıza katılarak yeniliklerimizden ve pişirme teknolojilerimizi anlatıp pişirmeler yaptığımız eğitimimize katılabiliyorlar” diye konuşuyor.

www.rational-online.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha