İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel Karadeniz bungalovlarında uygun fiyatlarla tatil yapabilirsiniz

İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel Karadeniz bungalovlarında uygun fiyatlarla tatil yapabilirsiniz
Popüler seyahat trendleri yıllar içinde değişiyor. Geçmişte ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren otellerde tatil yapmak popülerken günümüzde seyahatseverlerin büyük bir kısmı kalabalıktan uzak olabilecekleri izole tatil seçeneklerini tercih ediyor. İzole tatil dendiğinde geçmişte akıllara İsviçre’deki dağ evleri gelirdi. Bugünse hem Rize-Artvin Havalimanı’nın açılması hem de kaliteli hizmet veren tesis sayısının artmasıyla Karadeniz Bölgesi’ndeki bungalov evler yükselişe geçti. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi ENUYGUN.COM’un bungalov oteller özelindeki verileri Karadeniz’deki bungalovlarda 2 kişi için gecelik konaklama ücretinin ortalama 620 TL olduğunu gösteriyor.

Şehir hayatının karmaşası ve yoğun bir şekilde çalışmak seyahat severlerin büyük tesislerdense doğanın içinde yalnız kalabilecekleri izole tatil seçeneklerine yönelmelerini beraberinde getirdi. Özellikle manzarası, dekorasyonu ve verdiği kaliteli hizmetle öne çıkan Rize, Trabzon, Bartın ve Artvin gibi illerde konumlanmış Karadeniz bungalovları gün geçtikçe daha çok popülerleşiyor. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi ENUYGUN.COM’un verilerinde Karadeniz’deki bungalov otellerde bir gecelik konaklama için ortalama sepet tutarının 620 TL olduğu görülüyor.

Yine Enuygun.com’un ilk yarıyıl verilerine göre bungalov otellerde ya da dağ evlerinde kalmayı tercih edenler genellikle 30 yaş üstü çiftler. Bungalov oteller özellikle hafta sonu ya da uzun hafta sonu tatilleri için sıklıkla tercih edilirken, trekking gibi aktivitelerin yapıldığı dönemlerde seyahatseverler bu tesislerde ortalama bir haftalık tatil yapmayı tercih ediyor.

Son 5 sene içerisinde Karadeniz’deki tesislerin kalitesinin yükselmesiyle turistlerin bungalovlara ve bölgeye yönelik ilgisi de arttı. Yeni ve kaliteli tesislerin yapılması, bölge halkının modern turizm anlayışı ile tanışması, uçak seferlerinin artması ve özellikle de Rize-Artvin Havalimanı’nın açılmasıyla yayla evleri daha geniş kitleler tarafından tercih edilmeye başlandı. Siz de bölgedeki şehirlerden birine uçak bileti alarak Karadeniz bungalovlarında keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Dilerseniz havalimanından araç kiralama seçeneğini değerlendirerek dağ evlerine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Enuygun Otel Servisleri Müdürü Alp Kayar: “Artık İsviçre’ye gerek yok”

Son yıllarda Karadeniz bungalovlarına talep artışını değerlendiren Enuygun Otel Servisleri Müdürü Alp Kayar konuyla ilgili olarak “Bundan birkaç yıl öncesinde eşsiz manzaraya sahip lüks bungalovlardan bahsedildiğinde seyahatseverlerin aklına İsviçre’deki dağ evleri geliyordu. Bugünse Karadeniz’deki bungalovlar manzaraları, lüks dekorasyonları kaliteli hizmetleriyle İsviçre’deki dağ evlerini aratmıyor. Özellikle kış mevsiminde içinde soba ya da şömine olan bungalovlar dekorasyonlarıyla misafirlerine özel bir atmosferde olduklarını hissettiriyor. Kışın şömineli ve konforlu bir dağ evinde dinlenmek veya yazın sıcağından bunalıp serinlemek isteyenler bungalov evleri tercih ediyor. Bu noktada dağ evinde kalmak isteyen tatilciler için de dünya üzerindeki en iyi seçeneklerin başında Karadeniz geliyor. Kısacası söz konusu dağ evleri olduğunda artık İsviçre’ye gerek yok, en güzeli Karadeniz’de" dedi.

Yorum Yaz

 
 
  captcha