Les Clefs d'Or Turkey, Bali'de

Les Clefs d'Or Turkey, Bali'de
Uluslararası Concierge'ler Birliği (Union Internationale des Concierges d'Hôtels "Les Clefs d'Or ) kongresi, bu yıl Bali’de gerçekleşti.

80 ülke, 530 şehir ve yaklaşık 4000 resmi Concierge üyenin bulunduğu Les Clefs d'Or International’ın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olan Les Clefs d'Or Turkey (Altın Anahtar Otel Danışma Görevlileri (Concierge) Derneği) salonda yerini aldı.

Kongre kapsamında yapılan Genel Kurul, Eğitim Sempozyumu ve Gala davetine, Türkiye'den 12 resmi üyesi ile katılan Les Clefs d'Or Turkey Başkanı Adnan Öner, önemli bilgiler paylaştı. Öner, uluslararası platformda ülkeyi temsil etmenin gururunu vurgulayarak, "Geniş katılımla ülkenimi temsil etmenin gururu her zaman bir başka oluyor" dedi.

Yapay zeka konusunun ele alındığı eğitim gününe konuşmacı olarak Allianz, Forbes Travel Guide ve Microsoft'un üst düzey yöneticileri davet edildi. Söyleşi öncesinde ise Richard Schestak, her geçen gün teknolojinin konaklama sektörüne daha da hızlı giriyor olmasının, gelenekselleşme ile birleştiği noktalar hakkında detaylı bir sunum yaparak tüm kongre katılımcılarına bu konuda yararlı bilgiler verdi. Allianz’ın CEO ve Kurucusu olan Tristan Gadsby de, ‘yapay zeka’ hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Yılın Genç Concierge Adayı Alper Günalp

Ayrıca, her yıl "Yılın Genç Concierge Adayı" olarak Uluslararası Platformda aday gösterilen 36 yaşını henüz doldurmamış üyeler arasında bu yıl Four Seasons Sultanahmet’ten Alper Günalp yer aldı. Kongreye katılan üyeleri tebrik eden Adnan Öner, Alper Günalp'in ülkeyi başarıyla temsil ettiğini vurguladı.

Son gece ise, 69. Uluslararası Madrid Kongresi’nde tekrar buluşmak üzere, kapanış galası gerçekleşti.

Türkiye adına kongre katılımcı listesi şu isimlerden oluştu:

Gürkan Aslan - The Peninsula Istanbul, Cem Boztepe – CVK Park Bosphorus, Halil Tınaztepe - Lujo Hotel Bodrum, Şenol Yalgın - Park Hyatt İstanbul -Maçka Palas, Alper Günalp - Fourseasons Sultanahmet , Derya Koçak – Four Seasons Sultanahmet, Adnan Öner – Swissotel Bosphorus Istanbul, Loreta Başoğlu – Four Seasons Bosphorus, Ömer Sarıoğlu – AJWA Sultanahmet , Serkan Evcümenli – Swissotel Bosphorus Istanbul, Zeki Yusufoğlu - Çırağan Palace Kempinski Istanbul , Yiğit Emen - Address Hotel Istanbul

https://www.lesclefsdorturkey.com/

Yorum Yaz

 
 
  captcha