Kök hücre yenileyici Stemregen® Türkiye’de

Kök hücre yenileyici Stemregen® Türkiye’de
Dünyada adından söz ettiren kök hücre yenileyici Stemregen®, ilk kez Türkiye’de. Kanadalı Kök Hücre Bilimcisi Christian Drapeau tarafından geliştirilen, FDA uyumlu, temiz içerikli ürünler sınıfında öne çıkan Stemregen, içeriğinde kır iğdesi ekstresi, mavi-yeşil alg, aloe vera jeli, magnezyum tuzu ve karabiber ekstresiyle gıda takviyesi olarak kullanılıyor ve her yaş grubundan insana sağlık, zindelik ve yaşam kalitesi sunmayı amaçlıyor.

Kök hücreler vücudumuzdaki sürekli dolaşımı sırasında, başta yaşlanma olmak üzere, yetersiz beslenme, uykusuzluk, sigara gibi farklı faktörlerin etkisiyle azalıyor. Vücutta dolaşan kök hücre sayısını arttırmanın, açlık, egzersiz yapmak, kök hücre enjektesi, akupunktur gibi yolları bulunuyor. Ancak bunun daha kolay bir yolu da var ki o da bitkisel içerikli, rahat ulaşılabilir gıda takviyelerini tercih etmek… Bu noktada, ünlü Kanadalı Kök Hücre Bilimcisi Christian Drapeau’nun geliştirdiği, ‘Yalancı iğde, AFA, deniz yosunu, notoginseng, aleo vera, beta-glukan ve geçiş faktörü’ gibi yedi bitki özü karışımından oluşan bir propriyete olan Stemregen® çözüm oluyor.

Kasım ayı itibariyle ülkemizde de satışa sunulmaya başlanan Stemregen® için Christian Drapeau şunları söylüyor: “Stemregen’in her bir bileşeni, kemik iliğinden doğal olarak kök hücre salındığını destekleyecek şekilde belgelendi. Her biri dolaşımdaki kök hücre artışını sağlıyor ya da vücuttaki kök hücre fonksiyonlarını destekliyor. Bu süreç bilimsel olarak Endojen (İç) Kök Hücre Mobilizasyonu olarak tanımlanıyor.”

Yenilenmenin gücü

Günde iki kapsül Stemregen alımının, kan dolaşımındaki kök hücre sayısını artırdığı, vücudun doğal yolla hücre yenileme ve onarım sürecini desteklediği bilimsel olarak belgelenmiş durumda. Piyasada bulunan en güçlü kök hücre destekleyicilerinden olan Stemregen, insan sağlığını korumaya, iyileştirmeyi hızlandırmaya ve vücudun daha önce hiç olmadığı kadar performansını artırmaya yardımcı oluyor. Kök hücre yenileme özelliği bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel onarıcı, yenileyici ve gençleştirici bir gıda takviyesi olarak üretilen, ABD’deki gerekli tüm sertifikasyon ve laboratuvar sonuçlarına sahip olan ürün, Türkiye’de Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da onaylı. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve günde birden fazla kullanılabilen Stemregen, hap şeklinde ve özel saklama kutuları ile tüketiciyle buluşuyor.

Kök hücre sayısıyla vücudumuzun sağlığı doğru orantılı

Bitkilerin kök hücre üzerindeki etkilerine odaklanan ve dünyaca kabul görmüş yöntemler sunan Kanadalı Kök Hücre BilimcisiChristian Drapeau, kök hücrelerin kemik iliğinden nasıl geldiğini ya da kandan ve yağ dokusundan nasıl özütlendiğini; insan sağlığına ciddi yarar sağlamakla birlikte nasıl yönlendirilebilir ve dışarıdan enjekte edilebilir olduğunu herkesin internetten araştırıp okuyabileceğini ifade ediyor. Ancak, Drapeau’ya göre hiç bahsedilmeyen konu, kök hücrelerin başından beri vücudumuzda var olduğu ve bizim onları sürekli alıp kullanıp tekrar yerine geri göndermemizden dolayı pek de iyi durumda olmadıkları… Tam da bu noktada gün yüzüne bir soru çıkıyor: Kök hücrelerin vücuttaki doğal rolü ne? Bilim insanlarının çalışmaları, hücrelerin vücudun doğal onarım sistemini oluşturduğunu gösteriyor.

Kanımızdaki kök hücre sayısıyla vücudumuzun ne kadar sağlıklı olduğu arasında doğrudan bağlantı bulunuyor. Kanda dolaşan ne kadar çok kök hücre varsa doğal doku onarımı işlemine katılacak kök hücre sayısının da o kadar çok olacağını söyleyen Christian Drapeau, STEMREGEN’in amacının her gün içildiği taktirde vücuda daha çok kök hücre ilave etmek, böylece kullanıcıların erişkin kök hücrelerin potansiyel etkilerinden faydalanmasını sağlamak olduğunu ifade ediyor.

Kök Hücre Bilimcisi Christian Drapeau’nun araştırmalarının Stemregen’e dönüşüm süreci

“Erişkin kök hücrelerin potansiyelleri üzerine 2000’li yıllardaki ilk çalışmalar embriyonik kök hücrelerin potansiyellerine yönelikti. Keşfedince anladık ki vücuttaki erişkin kök hücreler daha güçlü etkilere sahipmiş” diyen Kök Hücre Bilimcisi Christian Drapeau, bilim insanları ve klinik araştırma uzmanlarının bu gelişme üzerine, “Kök hücreleri nasıl kullanabiliriz, onları vücuttan çıkarıp üzerlerinde çalıştıktan sonra vücuda nasıl geri aktarabiliriz” diye kafa yorduğunu söylüyor. Kök hücreler vücuttan alınarak laboratuvarda üzerlerinde çalışılıyor, kan dolaşımına geri enjekte ediliyordu. Sonraları, bunun daha fazla laboratuvar ortamında yapılamayacağının anlaşılmasıyla, Christian Drapeau da tüm çalışmalarını kök hücreleri harekete geçiren, tetikleyen ya da doğal yolla kemik iliğinden salınımını sağlayacak bitkileri araştırmak üzerine yoğunlaştırdı. Kök hücreleri harekete geçiren bitkileri kanıtlar nitelikteki bu çalışmalar, Stemregen’in keşfiyle zirveye ulaştı.

Kök hücre teknolojisinde kullanılan klinik yöntemlerin zorluğu, yeterli etki etmemesi gibi sebepler, tıpkı Christian Drapeau’un Stemregen’le yapmayı amaçladığı gibi “İç kök hücre mobilizasyonuyla kök hücre yenileme” yöntemiyle sağlıklı yaşam alanına yeni bir soluk kattı. Stemregen, problem doğmadan önce kan dolaşımındaki kök hücreleri arttırarak, vücudun onarımına yardımcı oluyor; böylece sağlıklı olabilmesine zemin hazırlıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha