19 Haziran 2024, Çarşamba

Gurme kafe markası Blum 6. yılını kutluyor

Gurme kafe markası Blum 6. yılını kutluyor
Müge ve Hande Cergel kardeşler tarafından kurulan Blum Coffee House, 6. yılında; yaratıcı tasarımı, gurme lezzetleri ve misafirlerinin her yerde bulamayacakları doğal ürünleriyle girişimcilik hayali kuranlara ilham vermeye devam ediyor. Yeni reçeteler geliştirmeyi sürekli kılan marka, geleneksel tatları modernize ederek alanında farklılaşıyor.

Müge ve Hande Cergel kardeşler tarafından2016 yılında açılan Blum Coffee House, 6. yılında gurme lezzetleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Nitelikli kahveler ile doğal, katkısız, organik lezzetleri bir arada bulabileceğiniz bir mekan olan Blum Coffee House, gıdaya erişim, iklim krizi, karbon ayak izi gibi çevresel konularda da bilinçli ve sürdürülebilir çalışmalara imza atıyor. Satışa sundukları hediyetasarımlarıyla ise girişimci kadınlara destek oluyor. 6. yılına özel bir çekiliş kampanyası düzenleyen marka; Blum logolu çantalardan, tişörtlere, termos kupadan, kahve ve tatlılara uzanan bir seçkiyi kullanıcılarla buluşturacak.

Çiftçiyi destekliyor, toplum sağlığını koruyor

Blum,misafirlerine sunduğu ürünleri Kuka Çiftlik, Rani Çiftliği gibi Türkiye’nin nadide çiftliklerden ve direk üreticilerden satın alarak mevsiminde kullanmayı tercih ediyor. Doğal Atalık buğdaydan el edilen unu Kaz Dağlarındaki değirmenlerden, ceviz, zeytin gibi ürünleri kendi bahçelerinden, organik balı Kars’taki üreticilerdentemin eden marka, şekersiz, glutensiz ve vegan beslenenler için alternatif ürünler sunuyor. Kek ve kurabiyelerde ise antioksidan özelliği ile ön plana çıkan badem unu tercih edilerek glutensiz lezzetler en sağlıklı formuyla sunuluyor, tüketicilerin daha sağlıklı kararlar vermesine yardımcı oluyor.

Doğal, hayvan dostu tariflere imza atıyor

Sundukları veganalternatiflerlesektöründe çevreye saygıyı maksimum da tutan Blum Coffee House, doğal, hayvan dostu içerikleriyledaha sağlıklı ve sürdürülebilir tariflere imza atıyor. Çikolata çeşitlerinin tümü vegan içerikli olan Blum Coffee House, özel vegan tatlılarıyla da fark yaratıyor.

Cilde özen gösteren özel tasarım bir tekstil serisi sunuyor

Özel lezzetleriyle insanlara sağlıklı bir yaşamın anahtarını sunmayı hedefleyen Blum Coffee House, bu vizyonunu tekstil sektörüne de entegre ediyor. Tekstil serisini ekim ayında misafirlerinin beğenisine sunan marka, yüzde 100 pamuklu ve organik kumaştan çanta, kese, makyaj çantası, t-shirt ve sweatshirt'lerdenoluşanbir seri yarattı. Elif Şimşek imzalı seriye Blum Coffee House mağazası ve www.blumcoffeehouse.comweb sitesinden ulaşılabiliyor.

Malzemede de bilinçli tüketime öncülük ediyor

Sağlıklı ve katkısız reçeteleriyle bilinçli tüketim konusunda öncülük eden Blum Coffee House, Greenpeace'in içinde bulunduğu Plastiksiz Denizler Hareketi’ne destek vererek "plastik çatal bıçaksız" ve "plastik pipetsiz" mekanlar arasında yer alıyor. Ayrıca kafede plastik pipet yerine buğday sapı ve plastik çatal bıçak yerine de huş ağacından yapılan kaşık, çatal ve bıçak tercih ediliyor. Bunun yansıra kraft pasta kutuları, kahve poşetleri ve kesekâğıtları kullanılıyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha