16 Haziran 2021, Çarşamba

Farm Network’ün ilk yıl teması ‘Bio çeşitlilik ve Sürdürülebilirlik’

Farm Network’ün ilk yıl teması ‘Bio çeşitlilik ve Sürdürülebilirlik’
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV)’in destekleri ile Sözen Organizasyon tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Sürdürülebilir Gıda, Butik Tarım ve Bio Çeşitlilik Kongresi ‘Farm Network’ 15 -17 Haziran tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Uluslararası Sürdürülebilir Gıda, Butik Tarım ve Bio Çeşitlilik Kongresi Farm Network tarım ekosistemi içerisinde yer alan 60’dan fazla butik üreticiyi, uluslararası marketler ve gıda firmalarını, e-ticaret şirketlerini, şefleri Gaziantep’te sektörün tüm paydaşları ile bir araya getiriyor. ‘Bio çeşitlilik ve Sürdürülebilirlik’ teması ile düzenlenecek kongrede tarımın geleceği, doğru gıdaya ulaşmanın formülü bio çeşitlilik ve sürdürülebilirlik ekseninde her biri kendi alanının uzmanı konuşmacılar eşliğinde tarım sektörü masaya yatırılacak.

Üç gün boyunca birbirinden değerli ürünlerin açık havada sergileneceği stand ve tadım alanları, fıstık-tohum-biber-zeytintarlalarına yapılacak saha ziyaretleri ve gıda sektörünün önemli başlıklarının sektörün uzmanları tarafından değerlendirileceği paneller kongrenin ilk yıl programı içerisinde yer alacak.

Yeni nesil sürdürülebilir butik tarım çiftlik modelleri,doğru gıdayı nihai tüketici ile buluşturmanın formülleri, butik tarım ürünlerininrestoran menülerine entegrasyonu, , ticaret borsalarının gıda sürdürülebilirliğine etkileri, kooperatiflerin tarım ekonomisine desteği konuları, uzman konuk ve konuşmacılar eşliğinde her yönüyle ele alınacak.

15-17 Haziran tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşecek Uluslararası Sürdürülebilir Gıda, Butik Tarım ve Bio Çeşitlilik Kongresi ‘Farm Network’de yerinizi almaya hazır olun.

Yorum Yaz

 
 
  captcha