16 Eylül 2021, Perşembe

Dalyan Resort Otelleri, Ekoturizm Ödülü almaya hak kazandı

Dalyan Resort Otelleri, Ekoturizm Ödülü almaya hak kazandı
27-28-29 Temmuz 2021 tarihlerinde Tokat ‘da gerçekleşen ve 44 ülkenin büyükelçilerinin, turizm duayenlerinin ve Eko-Bilim insanlarının katıldığı THE INTERNATIONAL ECOTOURISM SOCIETY ( EURASIA CHAPTER )/ ULUSLARARASI EKOTURİZM TOPLULUĞU ( AVRASYA BÖLÜM ) yapılan çalıştayda uluslararası EKOTURİZM ÖDÜLÜ’ nü, Dalyan Resort ve Spa Otel almaya hak kazandı.

Küresel ısınmanın dünyamızda görülen felaketlerinden sonra bu ödül, geleceğimiz için daha önemli hale geliyor. Ekolojinin en önemli uygulamalarından olan Sıfır Atık Projesi, Dalyan Resort ve Spa otellerinden uzun zamandır uygulanıyor. Otel, Çandır köyünde bulunan Organik Sertifikalı bahçesinden; zeytin, zeytinyağı, nar, portakal, limon meyve sularını ve endemik bitkilerini üretmekte ve konuklarına servis ediyor.

Çandır, Köyceğiz’in Kaunos ören yerinin yanında, ormanlarla iç içe, denize bağlantılı, Alagöl kenarında kurulmuş şirin bir belde olarak öne çıkıyor. Bu köyde yetişen nar ve üretilen nar suyu lezzet bakımından çok kaliteli. Çandır Türkiye’nin ilk Eko-Turizm köyü olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tescil edilmiş halde... Çandır Köyü'nde, Çin Devlet Televizyonu tarafından Türkiye de ilk defa uluslararası nar belgeseli Ekim 2019 tarihinde çekilmiş ve 250 milyon izleyicisi olan Çin Devlet Televizyonunda yayınlanmıştır.
www.dalyanresort.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha