15 Temmuz 2024, Pazartesi

Beymen Chocolate, doğal ve gurme lezzetleri ile beklentilerin ötesinde bir deneyim sunuyor.

Beymen Chocolate, doğal ve gurme lezzetleri ile beklentilerin ötesinde bir deneyim sunuyor.
50 yılı aşkın tarihi ve vizyoner duruşu ile Türkiye'de lüks moda ve yaşam stilinin öncüsü Beymen, üstün kalite anlayışı ve sofistike yaklaşımını, Türkiye’nin ilk artizan çikolata üreticisi Butterfly Chocolate işbirliği ile çikolata dünyasına taşıdı.

Çikolatayı Modern Bir Perspektifle Yeniden Yorumladık

İkramların, özel gün ve kutlamaların vazgeçilmez lezzeti çikolatayı modern bir perspektif ile yeniden yorumladıklarını belirten Beymen Group CEO’su Elif Çapçı, “Beymen olarak 50 yılı aşan tarihimiz boyunca, ülkemizin lider lüks moda ve yaşam stili destinasyonu kimliğimizle Beymen dostlarına ilham vermek, hayata geçirdiğimiz yaratıcı işbirlikleri, global markalarla gerçekleştirdiğimiz özel etkinlikler, moda şovları, workshop’lar ve Beymen Grup Çağdaş Sanat Koleksiyonu ile Beymen dostlarına alışverişin ötesinde bir özgün ve ayrıcalıklı deneyimler yaşatmak her zaman en önemli önceliğimiz oldu. Bunları yaparken bir yandan da müşterilerimizin farklı yaşam alanlarındaki ihtiyaçlara hitap eden ve hayatı 360 derece çevreleyen benzersiz ürün seçkimizle hayatın her alanına dokunmaya, müşteri deneyiminin tamamlayıcısı olduğunu düşündüğümüz farklı alanlarla buluşmaya devam ediyoruz. Ayrıca günümüzde lüks etki alanını genişletmesiyle birlikte gastronomi, sanat ve deneyim ile bir araya gelerek yaşamı 360 derece çevreleyen bir yaşam tarzı sunuyor. Lüksün bu yaklaşımı aslında Beymen’in DNA’sındaki deneyim odaklı, ayrıcalıklı ve ilham veren bütünsel lüks anlayışıyla bire bir örtüşüyor. Beymen Chocolate’daki değişim, Beymen’in 50. yılını ve lüksün bu topraklardaki 500. yılını kutlayan projemizin de bir yansıması diyebiliriz. Kültürümüzde ikramların, özel gün ve kutlamaların en önemli unsurlarından bir parçası olarak öne çıkan çikolata geleneğimize modern bir perspektif ile yeniden yorumladık” dedi.

Haute Couture Moda Evi Gibi Çalıştık

Beymen Chocolate için dört özel koleksiyon hazırladıklarını belirten Butterfly Chocolate Kurucusu Ebru İpekçi, “Yeni Beymen Chocolate için haute couture bir moda evi gibi çalıştık. Yüzde 100 doğal ve etik üretim felsefemiz ile özenle seçtiğimiz organik kakao çekirdeklerinden Celebration, İstanbul, Noir, Joy Of Fruits adlarını taşıyan dört koleksiyon hazırladık. ‘Bean to Bar’ konsepti ile ürettiğimiz Beymen Chocolate lezzetleri ile çikolataseverleri yeni keşiflere davet ediyoruz. dedi.

Beymen Chocolate çeşitleri, farklı gramajlardaki özel ambalajlarıyla Beymen Zorlu Center’da ve Beymen.com adresinde lezzet tutkunlarıyla buluşuyor.

 • KUTLANMAYA DEĞER LEZZETLER: “CELEBRATION”

Zanaat, üstün kaliteli malzemeler, ikonik tatlar, yenilikçi lezzetler ve fark yaratan detaylarla Beymen Chocolate Celebration Koleksiyonu, çikolata sanatına dair bir kutlama. Madagaskar ve Gana’dan titizlikle seçilen kakao çekirdekleri, frambuazın tatlı ekşiliği, hibiskusun egzotik dokunuşu, karamel tutkusu, bitter dolgusu, krep dantelin gevrek dokusu ile bambaşka tatlar, özgün deneyimler sunan şiirsel bir buluşma. Hayatın özel anlarından ilhamla sizi keşfe ve kutlamaya davet eden gerçek bir lezzet şöleni.

 • Hibiskus Krep Dantel Rocher
 • %69 Gana Frambuaz Karamel C¸ikolata
 • Antep Fıstıklı Kakao Nibli Beyaz Rocher
 • %69 Gana Krep Dantel C¸ikolata
 • Karamel Badem Rocher
 • %80 Madagaskar Bitter Dolgulu C¸ikolata
 • GELENEKTEN YENİLİĞE UZANAN TATLAR: “İSTANBUL”

Zamanlar ötesi lezzetleriyle özgün tatlardan öte birer kültürel değere dönüşmüş badem ezmesi ve Antep fıstığı, bu koleksiyonun yıldızları. Yerel lezzetleri, Gana’dan özenle seçilen kakao çekirdeklerinden hayat bulan çikolata ile buluşturan, gelenek ve yenilik arasında köprü kuran Beymen Chocolate İstanbul Koleksiyonu, sizi renkler, tatlar ve dokular arası bir yolculuğa davet ediyor. Üstün kalitede malzemeler ile taçlandırılan bu özel koleksiyon, çikolata sanatında mükemmellik arayışının benzersiz bir örneği.

 • %69 Gana C¸ikolata Kaplı Antep Fıstıgˆı Ezmesi
 • %38 Gana C¸ikolata Kaplı Badem Ezmesi
 • BİTTER’İN KARŞI KONULMAZ ÇEKİCİLİĞİNE ÖVGÜ: “NOIR”

Kimileri için çikolatanın tanımı ‘bitter’, kimileri içinse bir kaçamak… Beymen Chocolate Noir, bitter’in kadifemsi yoğunluğuna adanmış özel bir koleksiyon. “Bean to Bar” konseptiyle Madagaskar’da ve Gana’da yetişen çekirdeklerden üretilen kakaonun zenginliğini hissettiren, sürpriz lezzetleriyle çikolatanın sınırlarını yeniden tanımlayan sıra dışı bir seçki. Baharatın sihirli dokunuşu ile bademin çıtır çıtır dokusu, portakal dilimleri ile pirinç gevreği, mürdümün tazeliği ve bitter’in tatlı sert karakteri, Beymen Chocolate Noir Koleksiyonu’nda bir arada.

 • %80 Madagaskar Tarc¸ın Badem Rocher
 • %80 Madagaskar Mu¨rdu¨m Erik C¸ikolata
 • %69 Gana C¸ikolata Kaplı Pirinc¸ Fındıklı Portakal S¸ekerleme
 • MEYVELERLE DOĞANIN KALBİNDE: “JOY OF FRUITS”

Vişne ve ceviz, kayısı ve badem, güneşe doymuş kuru üzüm… Taze ve kurutulmuş meyvelerle üstün kaliteli Gana kakaosunu buluşturan Beymen Chocolate Joy of Fruits Koleksiyonu, doğanın sunduğu lezzetlerin çikolata ile ahengini yansıtan bir Rocher koleksiyonu. Yumuşak tatlar ile çıtır çıtır lezzetlerin zıtlığından eşsiz bir uyum yaratan, şaşırtan bir doku kokteyli. Farklı kakao oranlarıyla yoğunluğu değişen Rocher’ler, meyvelerin enerjisinden güç alan özel kompozisyonlar ile artizan çikolata deneyimini bir başka boyuta taşıyor.

 • %69 Gana Vis¸ne Ceviz Rocher C¸ikolata
 • %38 Gana Kayısı Badem Rocher C¸ikolata

%100 Gana Kuru U¨zu¨m Rocher C¸ikolata

Yorum Yaz

 
 
  captcha