30 Haziran 2022, Perşembe

45. yaşını kutlayan Eker Yenilikleriyle büyümesini sürdürüyor

45. yaşını kutlayan Eker Yenilikleriyle büyümesini sürdürüyor
Türkiye’nin kendi sektöründe en beğenilen markalarından biri olan Eker Süt Ürünleri, pandemi koşullarına rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam etti. 2021 yılında 5 yeni bölge deposu açarak dağıtım ağını genişleten Eker, istihdam yaratmaya da devam ediyor. Probiyotik Ürün Ailesi, Gurme Serisi gibi yenilikçi ürünlere ve online alışveriş sitesi ile dijital dönüşüme odaklanan Eker, ihracat pazarında da ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Türkiye’yi 45 yıldır lezzet ve sağlıkla buluşturan Eker Süt Ürünleri, 2021 yılında yurt içinde pazar payını korurken, Avrupa Birliği ülkelerine Türkiye’den sütlü tatlı ihracatı yapan ilk marka oldu. Tüm dünyada zorlu geçen 2020 yılının ardından 2021’in başında toparlanma ve büyüme hedefiyle yola çıkan Eker, 5 yeni bölge deposu açarak ülke genelindeki depo sayısını 42’ye yükseltti. İstihdam yaratmaya devam ederek Bursa’daki fabrikası, genel müdürlük ve bölge şubeleri ile birlikte çalışan sayısını 1.800 kişinin üzerine çıkaran Eker’in 2021 yılındaki faaliyetlerini değerlendiren Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, “Hem iş hayatında hem de günlük yaşamlarımızda alışkanlıklarımızın değiştiği pandemi sürecinden hepimiz çok şey öğrendik. 2021 yılında daha çevik, daha hızlı ve daha yaratıcı bir bakış açısıyla oluşturduğumuz stratejilerle pandeminin yaralarını sararken, sektörümüzün yeniden ayağa kalkmasına da katkı sağladık” diyor.

Yenilikçi ürünlere, dijitalleşmeye ve ihracata odaklanıyor.

Pandemi ile birlikte yaygınlaşan modern beslenme trendlerine uygun olarak, fonksiyonel fayda sağlayan probiyotik ürün gamını genişleten marka, probiyotik ailesini meyveli probiyotik yoğurt seçenekleri ve yeni yoğurt gramajlarıyla geliştirerek 12 ürüne çıkardı. ‘Çikolatanın en lezzetli hali’ olarak konumladıkları ‘Gurme Serisi’ ile de çikolata severlerin favori lezzetleri arasına girmeye aday yeni seçenekler sunan Eker, müşterilerine daha yakın olabilmek, onlara ihtiyaç duydukları her an hizmet verebilmek için dijitalleşme konusunda da yatırımlar yapıyor.

Haberin devamını Gastronomi Turkey by Rafine'nin son sayısında okumak için tıklayın.

Yorum Yaz

 
 
  captcha