Temizlik kağıtları kategorisinde akıllı tüketim dönemi

Temizlik kağıtları kategorisinde akıllı tüketim dönemi
Hayat’ın yeni geliştirdiği inovatif ürünü Focus Joker, ihtiyaca göre hem peçete hem mendil hem de tuvalet kağıdı olarak kullanılabiliyor. Hayat EDK Global Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, Joker ve birçok üründe polietilen ambalaja geçerek hem bayi hem de müşteri tarafında maliyet, lojistik ve depolama avantajları da sağladıklarının altını çiziyor.

1987 yılında kurulan ve hızlı tüketim ürünleri sektörünün güçlü oyuncularından olan Hayat, dünyanın 4. büyük bebek bezi; Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın ise en büyük temizlik kâğıtları üreticisi. Bebek bakım kategorisinde Molfix, Bebem Natural; kadın kişisel bakım kategorisinde Molped; kişisel sağlık kategorisinde Joly, Evony, Goodcare; ev bakım kategorisinde Bingo, Gleen, Test, Has; temizlik kağıtları kategorisinde Papia, Familia, Teno, Focus, Nelex; evcil hayvan bakım kategorisinde Sholk ile toplam 16 markasını tüketicilerle buluşturan Hayat, Türkiyeve uluslararası organizasyonlarında 10 bine aşkın kişiye istihdam sağlıyor.

Temizlik Kağıtları kategorisine 2006 yılında adım atan Hayat, bugünTürkiye’de pazar lideri konumda ve sadece temizlik kağıtları kategorisinde 60’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yanı sıra, Türkiye, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük temizlik kağıdı üreticisi konumunda.

Focus ile her yıl daha fazla ülkede

2007 yılından beri Focus markası ile de yurtiçi ve yurtdışındaki otel, restoran, catering, kurum, okul, hastane, AVM vb. ev dışı tüketim noktalarına kâğıt ve kimyasal ürünleri ile profesyonel hijyen ürünleri ve çözümleri sunarken Türkiye’nin en güvenilir hijyen markası olan Evony markalı maske, dezenfektan ve antibakteriyel sıvı sabunları ile de müşterilerinin hijyen ihtiyacını karşılıyor. Focus markası, kanalın ve sektörün ihtiyaçlarını analiz ederek Hayat’ın sahip olduğu değerlerle inovatif, ekonomik ve kaliteli çözümler sunuyor. Hem güçlü saha satış hem de AR-GE ekibiyle müşterilerin ihtiyaçlarını doğru anlayıp, hızlı ve uygun ürünler sunarak eksiksiz bir deneyim yaratmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra Focus ürünleriyle beraber kullanılacak yardımcı destek çözümler de sağlıyor.

Yüzde 100 saf selülozdan üretiliyor

Hayat’ın ev dışı tüketim kategorisindeki Focus kağıt ürünleri, yüzde 100 saf selülozdan üretiliyor ve kimyasal beyazlatıcı kullanılmıyor. ISSA üyesi olarak kalite standartları sertifikalarla belgeleniyor. Kullanılan selüloz harmanı, özel micro gofraj sistemi ve özel üretim teknolojiyle güçlü ve geniş ürün gamını tamamlıyor. Yanı sıra ev dışı kullanım alanlarındaki sabun ve kağıt dispenser ailesi de sarfiyatı azaltan ve hijyen sağlayan profesyonel çözümler sunuyor. Böylelikle, kullanım konforunu arttıracak, işletmelerin sarfiyat miktarlarını düşürerek karlılıklarını yükseltecek, hijyenik çözümler sunarak sektöre yenilik getiriyor ve sektördeki kalite kriterlerini yükseltiyor.

Focus Joker

Hayat EDK Global Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, bu kategorideki yeni markaları Focus Joker’e dikkat çekiyor. İşletmelerin çoklu ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş ve kısa zamanda da piyasada kabul edilmiş bir ürün olan Focus Joker’in ihtiyaca göre hem peçete hem mendil hem de tuvalet kağıdı olarak kullanılarak işletmelerdeki sipariş ve stok yönetiminin daha rahat yapılmasını sağladığını dile getiriyor. Özbilgin, “Bu sayede farklı ürün stoklanmasının da önüne geçilmiş oluyor” diyor. Focus Joker, dört tarafı kapalı, özel olarak tasarlanan ambalajı sayesinde hijyenik bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Talebe ya da ihtiyaca göre dispenserli ve/veya dispensersiz kullanılabiliyor. Dispersere tek adımda el değmeden hijyenik bir şekilde dolum da yapılabiliyor. Her seferinde tek yaprak kullanılıyor ve geleneksel peçetelere göre kullanımda yüzde 20’ye varan tasarruf sağlanıyor.

Fuarlarla tanıtım

Pelin Özbilgin şu bilgileri veriyor: “Hızlı tüketim ürünleri sektöründe güçlü global bir oyuncu olan Hayat’ın bir markası olarak biz de ev dışı kanalda sürdürülebilir büyüme odaklı yaklaşımımızla coğrafi yayılımızı her geçen gün daha da genişletiyoruz. Ev dışı tüketim kanalında Türkiye, Rusya ve Mısır’da kağıt üretimimiz ve satışımız bulunuyor. Hali hazırda toplam 30 ülkeye ihracat yapıyor ve her geçen gün satış yaptığımız ülke sayımızı arttırarak hızla büyümeye devam ediyoruz. Sektörel fuarlara katılıyor, burada ürünlerimizin tanıtımına ve bilinirliğine katkı sağlıyoruz. Bunun haricinde ev dışı kanalda Evony ve Bingo markalarımızın faaliyet alanlarını genişletmek amacıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

‘Temizlik kağıtları kategorisinde akıllı tüketim dönemi’ mottosu

Hayat olarak hijyenik ürünlerin konforlu ve güvenilir olması vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayan Özbilgin, farklı yaş grubu, cinsiyet ve kullanım alanlarına yönelik alternatifler üreterek insan sağlığını gözettiklerini ve ürün kalitesini üst seviyede tutmaya özen gösterdiklerinin altını çiziyor. Bu çerçevede yapılması gereken teknolojik ve inovatif yatırımları yaparak kategorinin genişlemesine katkı sağlamayı da hedeflediklerini kaydeden Özbilgin şöyle devam ediyor: “’Temizlik kağıtları kategorisinde akıllı tüketim dönemi’ mottosu ile pazarın dinamiklerine cevap verecek ürün ve inovasyonları geliştiriyoruz. Yeni geliştirdiğimiz inovatif ürünümüz Joker ve birçok üründe polietilen ambalaja geçerek hem bayi hem de müşteri tarafında yarattığımız maliyet, lojistik ve depolama avantajlarını artırmayı planlıyoruz. Yanı sıra ev dışı kanal ürün portföyümüze Evony Yetişkin Bakım ürünlerini de ekleyerek farklı bir yaş grubunun ihtiyacına yönelik ürünler de sunmuş oluyoruz.”

Çevreci çözümler

Hayat olarak dünyanın en kıt kaynaklarından birinin su olduğundan hareketle, üretim süreçlerinde kullanılan su miktarını en aza indirmek ve suyu kalite standartlarına uygun olarak yeniden kullanmak için özel mühendislik çözümlerini hayata geçirdiklerini ifade eden Özbilgin, su tüketimini istikrarlı bir şekilde azalttıklarını söylüyor. Özbilgin, “Yer altı su kaynaklarını yüzde 50 daha az kullanıyor, atık su miktarını günden güne azaltıyoruz” diye konuşuyor.

Yorum Yaz

 
 
  captcha