RATIONAL ile daha fazla enerji tasarrufu

RATIONAL ile daha fazla enerji tasarrufu
RATIONAL’ın yeni SelfCookingCenter® ünite ailesi, üç kat camlı pişirme haznesi ve tasarruflu LED aydınlatmayla donatıldı. Bu yenilikler sayesinde, zaten tasarruflu olan markanın pişirme cihazlarının enerji tüketimi daha da düşürüldü. Yeni cihazlarda entegre enerji sayacı sayesinde enerji tüketimi görüntülenebiliyor ve kaydedilebiliyor.

Profesyonel ve endüstriyel mutfaklarda enerji tüketimi oldukça önemli bir maliyet. Yıl sonunda küçük tasarruflar bile önemli bir yekun tutuyor. Dolayısıyla da enerji verimliliği konusu giderek önem kazanıyor ve satın alma kararları üzerindeki etkisi git gide artıyor. RATIONAL, müşteri faydasını sürekli olarak arttırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda araştırma ve geliştirme ekipleri, yeni SelfCookingCenter® modellerinin enerji tüketimini daha da düşürmek için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiler. Yeni SelfCookingCenter® üniteleri bu amaçla, özel ısı yalıtımlı, üç kat camlı pişirme haznesiyle donatıldı.

Bu özellik, enerji kaybını önemli ölçüde azaltıyor. Sadece bu özellik sayesinde bile toplam enerji tüketimi, önceki modellere kıyasla yüzde 10’a varan oranda düşüyor. Standart üç kat camlı kapılardan farklı olarak, yeni SelfCookingCenter® ünitesinin camları açılabiliyor. Bu da her camın ayrı ayrı temizlenebilmesini sağlıyor. Bu sayede uzun yıllar sonra bile camlar saydamlığını kaybetmiyor. Tam ısı yalıtımını elinizle hissedebiliyorsunuz. Çünkü SelfCookingCenter® ünitesinin dış camı neredeyse hiç ısınmıyor ve eliniz yanmadan dokunabiliyorsunuz. Pişirme haznesindeki ve kapıdaki modern LED aydınlatmalar da enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. Ayrıca arka köşelere kadar mükemmel bir aydınlatma sağlıyor. Bu LED aydınlatmalar, son derece uzun ömürlü ve fazla bakım gerektirmiyor. Eklenen yeni bir özellik sayesinde de yeni SelfCookingCenter® ünitelerde enerji tüketimini görüntülemek de mümkün oluyor. Tercihe göre ister tek tek pişirme işlemlerinden sonra, ister gün sonunda veya haftanın son günü enerji tüketimi cihazların kumanda ekranında görüntülenebiliyor. İstenirse bu verileri indirebiliyor ve işyeri PC’sine, örneğin MS Excel dosyası olarak aktarılabiliyor.

www.rational-online.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha