08 Mayıs 2021, Cumartesi

Paros Adası'nın ikonik restoranı Barbarossa artık Caresse Bodrum'da

Paros Adası'nın ikonik restoranı Barbarossa artık Caresse Bodrum'da
Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum ve Yunanistan’ın Paros Adası'nın ikonik deniz ürünleri restoranı Barbarossa iş birliği, Bodrum severlere farklı bir lezzet deneyimi yaşatacak.

Barbarossa restoranın Kurucusu ve Sahibi Evgenis Chamilothoris ve Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum’un Yatırımcısı Büyükhanlı Kardeşler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı, iki ülke turizminin gelişmesi adına önemli bir iş birliğine imza attılar.

Yunanistan’ın Paros Adası'nda Naousa'nın kalabalık limanında yer alan ve misafirlerine kendi yorumuyla sofistike deniz ürünleri sunan Barbarossa, eşsiz gurme şarap listesi ve Yunan müzikleri eşliğinde sunacağı özel hizmeti ile Caresse Bodrum’da bu yazın vazgeçilmez adresi olacak. Ege mutfağına yeni bir soluk kazandıran Barbarossa; yengeç tartar, deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş balkabaklı risotto, domates sosuyla harmanlanmış baharatlı karides ve istridye eşliğinde sunulan Feta peyniri gibi gurme imzalı lezzetlerini sunacak.

1987’den bu yana varlığını sürdüren Paros Adası'nda yer alan Barbarossa adını eski Venedik limanı Naoussa’dan alıyor. Yunanistan’a giden turistlerin olmazsa olmaz duraklarından biri haline gelen ve jeopolitik konumu nedeniyle adanın en çok fotoğraflanan köşesini yaratan Barbarossa, hem bir fotoğraf hem de bir lezzet durağı niteliği taşıyor. Executive Şef Dimitrios Nikolis tarafından özenle hazırlanan menüsü, dengeli bir şekilde farklı mutfakların aroma ve tatlarının kombinasyonları göz önünde bulundurularak oluşturuluyor. Nikolis, Mykonos’un ünlü Beach Bar ve Restaurantı; Alemagou, Santorini’de GoulielmosHotel ve Psichiko’da IVY Restaurant gibi üst düzey restoranlarda şeflik yaptı. Kariyeri boyunca katılımcı, eğitmen ve jüri olarak bir çok farklı yemek semineri ve yarışmasına katıldı.

Eşsiz lezzetleri ve atmosferi ile bir yemekten çok daha fazlasını vaad eden Barbarossa; çok çeşitli imza kokteyllerini de beğeniye sunacak. Konukların her duyusuna hitap edecek ve kendilerini birden özlediği farklı cennet sahillerinde hissetmelerini sağlayacak farklı aroma ve egzotik tatlara sahip kokteyller bu yazın vazgeçilmezleri arasında yerlerini alacak.

Yorum Yaz

 
 
  captcha