Bahçemis Organik, herkes için doğal ve sağlıklı ürünler sunuyor

Bahçemis Organik, herkes için doğal ve sağlıklı ürünler sunuyor
Bahçemis Organik, “Kendi çocuklarımıza yedirdiklerimizden herkes faydalanmalı” diyerek yola çıkılan, Aydın Yenipazar’da atadan kalma yaklaşık 50 yıllık çiftlikte önceleri hobi olarak başlayan sonrasında profesyonel bir hizmete evrilen, doğal hayatı koruma, geliştirme ve tüm kesimlere ulaştırabilme adına yola çıkılan bir yöresel ürünler projesi…

Bahçemis Organik tarafından sunulan tüm ürünler, köylü teyzeler ve işini aşkla yapan personel tarafından titizlikle hazırlanıyor ve güvenle ve profesyonel bir hizmetle tüketiciye ulaştırılıyor. Bahçemis Organik kurucuları, bulundukları coğrafyanın sunmuş olduğu nimetleri en doğal haliyle tüketiciye sunmak ve günden güne arttırdıkları ürün yelpazesini geliştirmek adına tüketiciye söz veriyor ve önemle belirtiyorlar; “Kendi çocuklarımızın yemeyeceği hiçbir şeyi sizlere sunmayacağız.”

“Günümüz çiftçiliğini düşündüğümüzde konvansiyonel gıda üretiminden uzak durmak ve atalarımızın beslendiği gibi yiyeceklerimizi tüketmenin çok zor olduğu hem ekonomik koşullar (yüksek kazanç beklentisi, global işletmeler vs.) hem de nüfus kaynaklı yoğun tüketim ihtiyacı dolayısıyla aşikardır” diyen Bahçemis Organik kurucuları, kendileri gibi geleneksel üretimi tercih eden işletmelerin, hem bir geleneği yaşatmak hem de sağlıklı-doğal gıdaya ulaşmak açısından bir nefes olduğunun altını çiziyorlar.

Sağlıklı&Doğal beslenme bilincinin giderek gelişmesi ve ilgili devlet kurumlarının yoğun denetimleri sonucunda doğru ve kaliteli ürünlere ulaşmak gittikçe kolaylaşıyor. Bu bağlamda Bahçemis Organik gibi çiftliklerin üstlenmeye çalıştığı misyon daha da önem kazanıyor. Zeytin gibi doğanın bizlerin coğrafyasına bahşetmiş olduğu bir üründen doğru teknik, yöntem ve zamanlamayla zeytinyağları üreten Bahçemis Organik, yaklaşık 200 dönüm dağ ve düz ova zeytinlerinin aromatik karışımından elde edilen Erken Hasat, Soğuk Sıkım, Naturel Sızma zeytinyağlarıyla tüketicilerine adeta ‘şifa’ sunuyor.

Bahçemis Organik’te ayrıca geleneksel yöntemlerle beslenmeleri sağlanan ve Ayhan Apaydın’ın göstermiş olduğu yoğun çaba ve sevgiyle 2500 adet tavuğun günlük bakımları, tamamen doğal yollarla yapılıyor. Böylelikle hiçbir kimyasala muhatap edilmeyen tavuklardan, protein deposu ‘1 numara’ sertifikalı serbest gezen tavuk yumurtaları elde ediliyor.

Yine çiftliğin bulunduğu coğrafyanın bir avantajı olarak, yaklaşık 100 dönümlük alanda doğal mucize olan dağ İncirlerinin kurutulmasıyla kuru incir elde ediliyor. Pestisit kullanmadan zararlılarla mücadele eden Bahçemis Organik’in kuru incirlerinin, haftalar sonra bile içinden balı damlıyor. Kimyasal kullanılmadığı için bir süre sonra doğaya yenik düşse de Bahçemis Organik akıl ve teknolojiyi kullanarak o noktada bile çözüp üretmiş ve faydaları saymakla bitmeyecek incir çekirdeği yağını elde etmiş. Öt yandan, sayısız faydası bulunan incir çekirdeği, balıktan bile daha fazla Omega 3 içeriyor.

Dağlardan özenle toplanan kantaron otunu, çiftliğin kendi üretimi olan zeytinyağı içerisinde yaklaşık iki ay gibi bir süre olgunlaştıran Bahçemis Organik, tamamen doğal yollarla, bir bebek hassasiyetiyle yaklaşıp kantaron yağına dönüşmesini ve şifa olmasını sağlıyor.

Geleneksel gıda üreticilerinin, bin bir zorluk ve hassasiyetle yaşatmaya çalıştığı sağlıklı gıdaya erişim mücadelesinde önemli işlere imza atan Bahçemis Organik, hem sizler, hem çocuklarınız, hem de çabaların karşılığını bulması için desteklerinizi bekliyor.

www.bahcemisorganik.com

Yorum Yaz

 
 
  captcha