15 Temmuz 2024, Pazartesi

AnandAyu ile zihin, beden ve ruhun uyumlu dansı

AnandAyu ile zihin, beden ve ruhun uyumlu dansı
Elexus Hotel & Resort & Spa'da 28-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ikinci AnandAyu Wellness etkinliği, Dr. Koshlendra Pratap'ın liderliğinde katılımcılara sağlıklı yaşam, beslenme, spor ve sürdürülebilirlik konularında kapsamlı bilgiler sundu. Üç gün süren etkinlikte, Dr. Pratap'ın wellness üzerine derinlemesine araştırmalarından elde edilen bilgiler, katılımcıların fiziksel ve duygusal iyilik hallerini geliştirmelerine yardımcı oldu. Etkinlik, sağlıklı yaşlanma, kilo kaybı, zihin-beden uyumu ve kişisel gelişim konularındaki en son bulguları içeren eğitici bir deneyim olarak katılımcılara farklı bir deneyim yaşattı.

Elexus Hotel & Resort & Spa, kişisel gelişim ve beden farkındalığını artırmayı hedefleyen wellness etkinliğinin ikincisine ev sahipliği yaptı. Dr. Koshlendra Pratap liderliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar kendilerini keşfetme ve dönüştürücü bir deneyim yaşama fırsatı yakaladılar. Etkinlik, Elexus’un sakin ve huzurlu ortamında yapılan yoga ile başladı. İyileştirici nefes ve kalp açma seanslarının da gerçekleştirildiği ilk gün, akşam yemeği ile tamamlandı.

Etkinliğin ikinci gününün sabahında, katılımcılar Elexus Hotel'de yeni açılan Outdoor Sports Club'ta Spor Yüksek Performans Koçu ve fitness bilimcisi Ozan Şirikçi ile yaptıkları fitness eğitimi ile güne başladılar. Bu eğitim, katılımcıların fiziksel fitness ve farkındalık düzeylerini artırdı. Günün devamında, Dr. Pratap sağlıklı yaşlanma, kilo kaybı, zihin-beden uyumu ve kişisel gelişim konularında en son araştırmalarını paylaştı. Bu bilgiler, mutlu bir şekilde yaşlanmanın özünü keşfetme yolculuğuna dönüştü. Ayrıca, alışkanlıkları yeniden şekillendirme ve enerji seviyelerini dengeleme teknikleri, çeşitli yaşam tarzı sağlık sorunlarına yönelik çözümler sunarak katılımcılar üzerinde büyük bir etki bıraktı. Ayrıca Ozan Sirikçi, duruş düzeltme ve hizalamaya odaklama testi ile katılımcıların fiziksel fitness ve farkındalıklarını artırmalarını sağladı. Günün sonunda ise katılımcılar gün batımı eşliğinde Yogi Tuba Yalçın tarafından yönetilen yoga seansına katıldılar. Meditasyon ve nefes egzersizleri içeren seansta katılımcıların iç huzura ve dinginliğe daha derin bir bağlantı kurmalarını sağladı.

Etkinliğin üçüncü günü, Paddling, Aqua Bike, Spin Bike, Jumping Fitness gibi imkanlar sunan Elexus Hotel Sports Club’ta yapılan açık hava fitness ve yüzme ile başladı. Ardından Retreat'in manevi boyutunu artıran Burcu Mısırlı’nın Spor’da Aromterapi atölyesi eğitimi ile devam etti. Gün, doğa ve tarih ile derin bir bağlantı kurmaya teşvik eden açık hava etkinlikleriyle ise tamamlandı. Katılımcılar, 12. yüzyıl Roma döneminden kalma gotik mimarinin örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı'nı da ziyaret ederlerken oradan da 800 Yılık Şövalye Yolu olarak bilinen parkurda yürüyüş gerçekleştirdiler.

Elexus Hotel & Resort & Spa’da ikincisi gerçekleşen AnandAyu etkinliğinde dikkat çeken unsurlarından biri de beslenme ve wellness mutfağıydı. Dr. Pratap ve Elexus Hotel Executive Şefi Veli Bayraktar tarafından özenle hazırlanan özel menü katılımcıların tüm duyularına hitap edecek şekilde tasarlandı. Her tabak, sağlığı ve gençleşmeyi destekleyen lezzetler ve besinlerle donatılarak sunuldu.

Dr. Pratap eşliğinde üç gün süren AnandAyu Wellness etkinliği katılımcılara içsel keşif, sağlıklı yaşam ve ruhsal uyanışa dönük bir yolculuğa çıkarırken aynı zamanda çevreleriyle bağlantı kurma, bedensel ve zihinsel farkındalık geliştirme ve ruhsal duygularını keşfetme ve sağlıklı beslenme fırsatı sağladı. Ayrıca, Yogi Tuba Yalçın liderliğindeki meditasyon seansları, Burcu Ergun Mısırlı'nın aromaterapi atölyesi ve Ozan Şirikçi ile Sports Club’ta fitness dersleri ve denge eğitimleri katılımcılara içsel keşif ve farkındalık pratiği yapma fırsatı sundu. Elexus’un ev sahipliğinde gerçekleşen bu benzersiz etkinlik, katılımcılarına zenginleştirici ve unutulmaz bir deneyimle birlikte kozmik benlikleriyle daha derin bir bağlantı kurma olanağı tanıdı.

“Elexus’un huzurlu atmosferi ve üstün tesisleri, etkinlik için mükemmel bir ortam sundu”

Elexus Hotel & Resort & Spa’da düzenlenen wellness etkinliği hakkında görüşlerini paylaşan Dr. Koshlendra Pratap, “KKTC’de gerçekleştirdiğimiz AnandAyu etkinliği, bütünsel yaşam için değerli bilgiler ve pratik araçlar sunmanın yanı sıra, bölgede daha sağlıklı, daha bilinçli bir yaşam tarzı için kolektif bir vizyonu da ateşledi” dedi. Dr. Pratap ayrıca, “Bu etkinlik, sadece bir hafta sonu etkinliği değil, aynı zamanda bölgede öncü bir girişimdi. Eğitim atölyeleri, deneyimsel aktiviteler ve derinlemesine oturumlarla dolu çok yönlü bir deneyim sunmak için özenle planlandı. Amacımız, katılımcılar arasında uzun ömürlülüğü, mutluluğu, sağlıklı beslenmeyi ve genel iyilik halini teşvik etmekti. Meditasyon oturumları, aromaterapi ve fitness dersleri gibi etkinlikler, içsel keşif ve farkındalık için harika bir ortam sağladı. Elexus’un huzurlu atmosferi ve üstün tesisleri, etkinlik için mükemmel bir ortam sundu. Elexus Hotel'e sağladıkları destek ve iş birliği için içten teşekkürlerimi sunarım. Birlikte, bireylerin refahını artırmakla kalmayıp Kuzey Kıbrıs'taki sağlık kültürüne de katkıda bulunduk. AnandAyu'nun başarısı, birlikte gerçekleştirdiğimiz vizyon ve çabalarımızın bir kanıtıdır. Elexus Hotel'de düzenleyeceğimiz yeni etkinliğimiz için şimdiden sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

 
 
  captcha